Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Zaczęło się dziś z samego rana. Ogromna akcja w całej Polsce, co na to rząd?

7.06
0

Dziś z rana rozpoczął się strajk pielęgniarek i położnych w całej Polsce. Co to oznacza dla pacjentów?Od rana około 40 szpitali w całej Polsce bierze udział w strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położonych. Chodzi o sprzeciw wobec tzw. ustawy Niedzielskiego, która - według związków zawodowych - nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Póki co w akcji bierze udział kilkadziesiąt placówek, jednak w drugiej fali strajków może wziąć udział aż kilkaset szpitali. - W gotowości do drugiej fali strajków ostrzegawczych jest kilkaset szpitali objętych zakresem działania OZZPiP, w których trwają procedury sporów zbiorowych - ostrzegają przedstawiciele związkowców.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności