Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Nadchodzą ogromne podwyżki. Zapłacimy krocie! Znamy szczegóły, koniecznie uważajcie

12.06
0

Niestety, będzie tylko drożej. Chodzi o ceny paliw na stacjach w Polsce.W górę o jedną trzecią w porównaniu z zeszłym rokiem, tak wzrosła cena paliw. Nastał czerwiec a wraz z nim rozpoczyna się okres wakacyjny. Z racji tego jak wyglądał rok 2020 i połowa 2021 całe tłumy Polaków będą chciały odbić sobie miesiące izolacji co powinno przełożyć się na tłumy w ośrodkach. Jednak te wakacje mogą pobić rekordy cen, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to co się dzieje na stacjach benzynowych.

Według serwisu "e-petrol.pl", średnio za litr benzyny E95 płacimy obecnie w Polsce 5,26 zł. 5.19 zł kosztuje litr ON. 2,35 zł zapłacić trzeba za litr LPG.

Według GUS ceny paliw poszły w górę o jedną trzecią w stosunku do maja 2020. Jeśli nieprzerwane podwyżki nie ustaną, pod koniec wakacji cena za E95 może przekroczyć granicę 6 zł. Ceny paliw przekładają się niestety na wzrost inflacji. A według najnowszych danych Eurostatu ta sięgnęła w Polsce już 5,1 proc.

Gorszy wynik (5,2 proc.) zanotowano w maju wyłącznie na Węgrzech. Eksperci radzą jednak zachować spokój, ich zdaniem największą fale podwyżek mamy już za sobą, a w nadchodzących miesiącach wzrost cen nie powinien przekroczyć kilkunastu groszy na litrze.

Jak Polska wypada na tle innych krajów Unii Europejskiej?Twarde dane nie pozostawiają złudzeń. W razie wyjazdu z kraju tankujmy do pełna a najlepiej zabrać jeszcze kanister. Ceny w Polsce są prawie najniższe w Unii. Taniej zatankują tylko Bułgarzy i Hiszpanie. Oczywiście ceny są średnie i znajdą się stacje na których będzie taniej jak i stacje na których będzie drożej. Bezpieczniej jednak będzie zatankować na zapas.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności