Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Można stracić wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie

9.06
0

UOKiK ostrzega przed oszustwami w Internecie. Każdy jest zagrożony, bo można stracić oszczędności.Prawdziwą plagą w obecnych czasach są cyberoszustwa. Przestępcy prześcigają się w pomysłach na ograbienie nas z pieniędzy! Łatwo je stracić, co powoduje, że każdy jest zagrożony.

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji przypomina, że w trakcie zakupów w Internecie należy uważać na to, co podaje się w trakcie transakcji. Nie należy zatem podawać numerów kart płatniczych i kodów oznaczonych literami CVV lub CVC, które oszuści mogą wykorzystać do kradzieży pieniędzy.

- Nie klikajmy w podejrzane linki do płatności, które dostajemy SMS-em lub na komunikatorach. Do wykonania wpłaty wystarczy wskazać kupującemu numer konta bankowego - ostrzega prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Dodał przy tym, że portale aukcyjne i sprzedażowe najczęściej dysponują bezpiecznymi metodami płatności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności