Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ważny komunikat dla wszystkich uczniów i rodziców. Koniecznie musicie to wiedzieć!

22.06
0

W życie weszły ważne zmiany dotyczące wypłaty środków w ramach 300+ dla uczniów na szkolną wyprawkę.Rząd z pieniędzy podatników finansuje kolejny socjalny program. Tym razem jest to „Dobry start”, w ramach którego 300 złotych otrzymają rodzice pociech w ramach szkolnej wyprawki. Właśnie wprowadzono bardzo dużą zmianę.

Wnioski o wypłatę środków będzie można składać tylko elektronicznie od 1 do 30 listopada, co ma przynieść oszczędność dla budżetu państwa sięgającą nawet 488 milionów złotych w ciągu jedenastu najbliższych lat. Pieniądze będą wypłacane bezpośrednio na konta bankowe. Warto przypomnieć, że w ramach programu rodzic otrzymuje wyprawkę na każdą pociechę do 20. roku życia, a dla dzieci z niepełnosprawnościami - do 24. roku życia.

Co roku z takiej formy wsparcia korzystało ok. 4,4 mln uczniów, a na ten cel wydano 4 miliardy złotych. Osoby mające trudności z wypełnieniem formularzy, mogą liczyć z mobilnych punktów wsparcia w placówkach pocztowych i KRUS.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności