Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Nie wyjedziesz na wakacje bez specjalnej opłaty? Ujawniono plany rządu

14.07
0

Pomimo rosnących cen wskutek pandemii rząd planuje kolejne opłaty nie zważając na oszczędności Polaków.Wybierając się na wczasy niewiele osób wie, że rząd już jakiś czas temu ustanowił podatek klimatyczny (za powietrze). Jednak wielu właścicieli hoteli czy pensjonatów opłaty takiej nie płaciło i nie płaci.

Przedstawiając sprawozdanie za rok 2020 Regionalna Izba Obrachunkowa domaga się poprawy przepisów i ustanowienia obowiązku pobierania wspomnianej opłaty. Jak zatem będzie się to miało do kieszeni Polaków?

Pieniądze te mają zostać wykorzystane na szerzenie turystyki i rozwój terenów turystycznych. Jednak aby je móc wpłacić trzeba będzie wyegzekwować je od turystów. Odpowiedzialne za pobór opłat mają być bezwzględnie wyznaczone osoby w gminach czy starostwach powiatowych. Poprawka ustawy miałaby również ułatwić ściganie właścicieli branż turystycznej w inkasowaniu opłat.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności