Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Nowa pandemia na horyzoncie?! Winna karma dla psów!

14.07
0

Eksperci odkryli niebezpieczną zależność pomiędzy psią karmą a rozprzestrzenianiem się bakterii odpornych na antybiotyki.Europejski Kongres Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych (w skrócie: ECCMID) obawia się o skład surowej karmy dla psów, tak popularnej w wielu gospodarstwach domowych. Znaleziono tam pewne bakterie, które podobne są do tych, które znajduje się u pacjentów w szpitalach.

Eksperci są zdania, że może to napędzać rozprzestrzenianie się bakterii, które będą odporne na antybiotyki. A te ważna są w walce z wieloma zagrożeniami codzienności. Dlatego powinniśmy szczególnie wybierać to, co nie tylko sami jemy, ale także to, co dajemy naszym ukochanym pupilom.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności