Dziś jest piątek, 12 sierpnia
Imieniny Klary, Lecha, Hilarii

To coś zaczęło wnikać do naszych domów i mieszkań! Duże niebezpieczeństwo, ważne ostrzeżenie

15.07.2021
0

Eksperci ostrzegają przed groźną odmianą kleszcza, którego ugryzienie grozi wieloma chorobami, a nawet śmiercią!W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się doniesienia o pogryzieniu przez odmianę kleszcza zwaną obrzeżkiem gołębim w domach i mieszkaniach w Polsce. W skrajnych przypadkach ugryzienie przez tego kleszcza grozi wstrząsem anafilaktycznym, a w efekcie śmiercią!

Obrzeżki szczególnie groźne stają się po usunięciu gołębi z miejsca ich występowania. Głodne osobniki w poszukiwaniu żywiciela rozchodzą się w różne strony i często trafiają do ludzkich mieszkań, dlatego po usunięciu gołębi należy koniecznie kilkakrotnie przeprowadzić opryski środkami trującymi, a w mieszkaniach w pobliżu otworów ustawić lepy.

Kłują boleśnie, a świąd utrzymuje się dość długo. Mogą przenosić krętki borelia anserina oraz zarazki gorączki Q, paraduru gołębi oraz piroplazmozę ptasią. Wirus odkleszczowego zapalenia mózgu zachowuje w nich żywotność przez 450 dni. Przyczyniają się do powstawania alergii oraz astmy.rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności