Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

PILNE! Zagraża nam kolejny wirus. Dokonano wstrząsającego odkrycia

15.07
0

W Chinach wykryto przypadek zarażenia się wirusem, który stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla człowieka. Naukowcy zauważają, że trzeba mieć się na baczności.Potwierdzono przypadek transmisji wirusa ptasiej grypy H5N6 na człowieka. Zakażonym jest 55-latek z Chin. Naukowcy potwierdzają, ze patogen ten jest uznawany za najgroźniejszy, może bowiem wywołać zagrożenie pandemiczne.

Mężczyzna zgłosił się do lekarza z gorączką. Po potwierdzeniu zarażenia lekarz zlecił badania wszystkich osób jakie przebywały bądź mieszkają w okolicy fermy. Zdecydowano również o wybiciu wszystkich zwierząt przebywających na wskazanej fermie drobiu.

Wirus ptasiej grypy znany jest naukowcom, jednak przypadków transmisji na człowieka jest stosunkowo niewiele i każde z nich niepokoi. Choć lekarze mówią zgodnie, że zagrożenie pandemicznie nie jest aż tak niebezpieczne jak w przypadku koronawirusa jednak w dalszym ciągu może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności