Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ludzie mają dość! Wychodzą na ulice

16.07
0

Pandemia sprawiła, że ludzie tracili i tracą pracę. Jednak w wielu sektorach nie chcą zatrudniać nowych ludzi. Obecni pracownicy nie mają zapewnionych nawet godnych warunków pracy.Pracownicy ZUS mówią otwarcie, jeśli nic się nie zmieni a ich prośby nie zostaną spełnione, we wrześniu wszyscy wyjdą na ulicę. Chcą bowiem zwrócić uwagę, że niejednokrotnie pracują ponad siły a by sprostać wymaganiom stawianym przez władze muszą zostawać po godzinach za które nikt im nie płaci.

- Pracujemy już ponad ludzkie siły, po 12 godzin dziennie, za minimalną krajową. Jesteśmy zastraszani i źle traktowani. Tak dalej być nie może - mówią portalowi money.pl związkowcy z dwóch central.

Pracownicy ZUS domagają się podwyżek i godnych wynagrodzeń za ich pracę. Jednocześnie podkreślają, że wiele osób zwalnia się w chwili obecnej a na ich miejsce nie są przyjmowani nowi ze względów finansowych.

Ostatecznie każdy wykonuje więcej obowiązków bardzo często również w strasznych warunkach walcząc z upałami. Jak mówią zgodnie, nie mają klimatyzacji czy nawet wody butelkowej, którą każdy pracodawca powinien zapewnić swojemu pracownikowi.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności