Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Już wkrótce program 900 plus zamiast 500 plus? Sensacyjne informacje

21.07
0

Rząd planuje kupić swoich wyborców kolejnymi obietnicami zachęcając do powiększania rodzin.Polski Ład stara się skutecznie zachęcić swoich wyborców i kusi coraz to nowszymi pomysłami. Teraz zapowiada, że już od 1 stycznia 2022 roku rodzice będą mogli otrzymać nie 500 plus a 900 plus w ramach programu Rodzina Plus. Jak się jednak okazuje takie pieniądze nie będą dostępne dla każdej rodziny.

Według Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej problem zapewnienia dziecku należytej opieki a więc żłobka czy opiekunki niejednokrotnie przekreśla chęć powiększenia czy też założenia rodziny w ogóle. Stąd pojawiła się inicjatywa aby podarować pieniądze konkretnie właśnie na ten cel. Zatem o 400 zł będą mogli starać się rodzice dziecka w wieku od 36 miesięcy do 12 roku życia. Kwota ta będzie wypłacana razem ze świadczeniem 500 plus.

Na chwilę obecną nie są jeszcze znane dokładne warunki prawne dotyczące wypłaty świadczenia. Należy na nie poczekać do momentu rozpoczęcia procesu legislacyjnego.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności