Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Pilne! Małpi wirus zabija ludzi! Wkrótce kolejna pandemia?!

21.07
0

Czy czeka nas kolejna pandemia kolejnego zjadliwego wirusa?Na świecie pojawił się nowy wirus. Jego transmisja podobnie jak w przypadku COVID-19 przebiega ze zwierząt na człowieka. W Chinach odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny wśród ludzi. 53-letni weterynarz zmarł w przeciągu miesiąca od zakażenia wirusem pochodzącym od małp.

Wirus ten to herpewirus B, który zagraża przede wszystkim małpom z gatunku makaki. Do tej pory transmisja wirusa na człowieka była znikoma a z człowieka na człowieka niemożliwa. To właśnie odróżnia go od wirusa SARS-CoV-2. Jednak jak podkreśla badacz, musimy mieć się na baczności.

- Z drugiej strony, musimy pamiętać, że SARS-CoV-2 sam wykształcił zdolność przeskakiwania między nosicielami - ocenił Nikolaus Osterrieder, dziekan Jockey Club College of Veterinary Medicine and Life Sciences w Hongkongu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności