Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Polacy zapłacą krocie, rząd robi wszystko, żebyśmy nic się nie dowiedzieli. Szokujące informacje

21.07
0

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny demonstruje szczyt bezczelności w swoim wykonaniu.Jeszcze w poniedziałek na konferencji premier Mateusz Morawiecki z uśmiechem na twarzy obwieszczał Polakom, że budżet państwa odnotował ponad 25 mld zł nadwyżki. Ale jak każdy kij ma dwa końce tak i w tym przypadku jest drugi koniec - znacznie bardziej ponury.

Okazuje się bowiem, ze zadłużenie Skarbu Państwa wzrasta w zastraszającym tempie i w ubiegłym miesiącu wzrosło o 8 mld złotych. Łączna kwota długu to bilion złotych i 133 miliardy!

Portal money.pl zwraca uwagę, że to zadłużenie jest kropla w oceanie gdyż w rzeczywistości wiele wydatków nie zostało ujętych w budżecie państwa. Licząc zatem zadłużenie sektora finansów publicznych na wzór metodologii unijnej, Polska ma w chwili obecnej 1 bln 389,8 mld zł długu. Zatem kwota, która chwalił się Morawiecki jest tylko sprytnym wykorzystaniem manipulacji pomijając gorzką prawdę.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności