Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ogromna zmiana dla milionów Polaków, rząd opublikował nowe prawo. Znamy konkrety, nie ma odwrotu

25.07
0

Rząd podnosi płacę minimalną w Polsce. Znamy konkretne kwoty. Co to oznacza dla milionów pracowników?W tym roku obowiązująca w Polsce płaca minimalna to 2800 złotych miesięcznie. Rząd opublikował projekt rozporządzenia w sprawie minimalnego wynagrodzenia w 2022 roku. Ma to być kwota 3 tysięcy złotych brutto miesięcznie i 19,60 zł za godzinę.

Nowe przepisy obowiązywać będą od 1 stycznia 2022 roku. Według szacunków Ministerstwa Finansów, minimalne wynagrodzenie otrzymuje w Polsce ponad 2 miliony osób.

rd


Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności