Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Mamy się czego obawiać?! Już ponad 100 ofiar, takiego zagrożenia jeszcze nie było! To nie COVID

26.07
0

Na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie a naukowcy pozostają bezradni.Do niepokojących przypadków dochodzi w szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy biją na alarm. Może rozpocząć się nowa pandemia. Chodzi o infekcję grzybiczą, jaką wywołuje Candida Auris zwany również supergrzybem. Nazwa wcale nie nawiązuje do jego "super mocy" - wręcz przeciwnie jest to grzyb, który zbiera śmiertelne żniwo.

Zarówno w domach opieki społecznej w Dallas w Teksasie jak i w szpitalach w Waszyngtonie odnotowano już 123 przypadki ofiar śmiertelnych. Co gorsza grzyb ten okazuje się być odporny na znane dotąd medycynie leki.

Władze USA nie zaprzeczają, że epidemia supergrzyba nadal trwa zatem ilość osób jakie zmarły na skutek tej infekcji grzybiczej nie jest do końca znana. Zarażeni tą odmiana drożdżaka ludzie skarżą się na gorączkę i dreszcze. Rozprzestrzenia poprzez kontakt z osobą chorą lub zakażoną.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności