Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Zmiany dla wszystkich Polaków. Rząd opublikował nowe prawo, znamy szczegóły

26.07
0

Jakie będą zmiany podatkowe, które dotyczą wszystkich pracujących Polaków? Znamy szczegóły.Przedstawiciele rządu zaprezentowali nowe pomysły na podatki. Na prostych danych omawiał je minister finansów Tadeusz Kościński. Kwota wolna od podatku ma wynosić 30 tysięcy złotych. Drugi próg podatkowy ustawiono na kwotę 120 tysięcy złotych rocznie. Przedsiębiorcy mają płacić podatki na zasadach obowiązujących osoby zatrudnione na umowę o pracę.

Kościński liczy, że dziewięć milionów obywatelu nie będzie musiało dzięki temu płacić podatku PIT, z czego mają skorzystać ludzie zarabiający mniej pieniędzy. Szacuje się, że w kieszeni Polaków pozostanie nawet 8 miliardów złotych. Najwyższe podatki mają natomiast dotyczyć osób zarabiających powyżej 15,5 tys. złotych miesięcznie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności