Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ogłoszono nagłą decyzję. Ważne informacje dla milionów Polek i Polaków!

27.07
0

Od 2018 roku wiele się zmieniło w handlu w Polsce. Teraz zapadła w tej kwestii ostateczna decyzja Trybunału Konstytucyjnego.Zapadła ostateczna decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Jest to odpowiedź na wniesiona przez Konfederację Lewiatan już w 2018 roku, skargę wobec ustawy o zakazu handlu. Jak czytamy zaskarżone zostały cztery przepisy wspomnianej ustawy.

Wyrok Trybunały jest jednoznaczny, ustawa jest zgodna z Konstytucją a skargi są bezpodstawne.

- W realiach niniejszej sprawy wnioskodawca występuje w obronie praw pracowników, a nie pracodawców, czyli członków Konfederacji Lewiatan. Wykluczone jest występowanie do Trybunału Konstytucyjnego w obronie interesów ogólnych, lub innej grupy, niż reprezentowana przez organizację - tłumaczył sędzia.

Tym samym w niedzielę nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Jednakże wiele placówek wykorzystało wyjątki jakie zastosowano w ustawie i sklep otwiera również w niedzielę.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności