Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

To już za niecałe dwa tygodnie, Polacy wściekli! Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi, co nastąpi

1.09
0

Nie takich informacji spodziewali się Polacy tuż po powrocie z wakacji.Adam Niedzielski, przekazał na antenie radia RMF FM niepokojące wieści dotyczące wzrostu zakażeń COVID-19. Według napływających danych, w ostatnim miesiącu zaobserwowano wzrost zakażeń o ok. 20-25 procent.

- My nie mamy dużej liczby zakażeń, ale wzrosty delikatne nie są - oświadczył Niedzielski. Niedzielski zdradził również, że wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, liczba zakażeń będzie wzrastać. I jak mówi już w środę 1 września będzie ponad 350 przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19.

- To mocne wejście we wrzesień - ocenił szef resortu zdrowia, dodając, że w stosunku do poprzedniego tygodnia oznacza to ponad 50-proc. wzrost. - Wszystko wskazuje na to, że to będzie najwyższy wynik od połowy czerwca 2021 roku - dodał na antenie radia.

Minister Zdrowia ma nadzieję, że liczba zakażeń uświadomi wielu Polakom jak ważne i kluczowe w zatrzymaniu pandemii, są szczepienia. Liczy na większe zdyscyplinowanie i przyjęcie szczepionki. Tylko w ten sposób możemy uniknąć najgorszych konsekwencji w zbliżającej się czwartej fali.

- Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września. Poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - mówi Niedzielski.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności