Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Naukowcy w szoku. "Tajemnicza gorączka" zabiła już 60 osób, to nie COVID! Znamy szczegóły!

2.09
0

Koronawiurs COVID-19 nie odpuszcza. Na domiar złego pojawiło się nowe zagrożenie.W indyjskim stanie Uttar Pradesh w przeciągu ostatniego tygodnia zmarło ponad 60 osób, w tym 40 dzieci. Lekarze nie wiedzą co jest przyczyną ich zgonu. Premier regionu Jogi Aditynata nakazał powiększenie bazy łóżek w szpitalach.

- Hospitalizowani pacjenci, zwłaszcza dzieci, umierają bardzo szybko - podkreśla dr Neeta Kulszresta z miasta Firozabad.

Według doniesień chorzy są odwodnieni, narzekają na nudności, bóle głowy i stawów. Kilkoro osób skarżyło się na dziwną wysypkę na nogach i rękach. Lokalni dziennikarze nazywają to schorzenie "tajemniczą gorączką". Dowiedziono również, że żadna z osób, które zmarły nie miała pozytywnego wyniku na COVID-19. Podejrzenia padają natomiast na wirusa dengi.

- Liczba przypadków wzrosła w ciągu ostatnich pięciu dni, a 90 proc. pacjentów dotkniętych chorobą to dzieci. U wielu osób odnotowano pozytywny wynik na obecność wirusa dengi. Są też tacy, u których co prawda zaobserwowano spadek liczby płytek krwi - co jest typowym objawem dengi ale wynik testu na obecność wirusa był negatywny - stwierdziła doktor.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności