Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ogromny podatek dla wszystkich Polaków. Morawiecki wszystko zaplanował, ludzie będą wściekli

6.09
0

Wielu Polaków z oszczędności żyje od początku pandemii gdy stracili pracę. Teraz szybko rosnąca inflacja nie daje żadnej realnej poprawy w przyszłości.Obecnie inflacja w Polsce dotarła do poziomu sprzed 20 lat. W rzeczywistości odbija się to po kieszeniach Polaków. Rząd jednak cieszy się z takiego obrotu spraw gdyż tak naprawdę zwiększyły się jego wpływy. Z portfeli wyborców pobiera po prostu wyższy podatek inflacyjny.

Od początku analitycy finansowi byli pewni co do tego, ze nie ma się czego obawiać a cała sytuacja w Polsce jest po kontrolą. Teraz takich zapewnień jest coraz mniej a to dlatego, że szacunki GUS dotyczące inflacji zaskoczyły niejednego. Tylko w sierpniu podskoczyła do poziomu 5,4 procent.

Rosnąca inflacja ma katastrofalne skutki dla zwykłego konsumenta. Rosną bowiem cena praktycznie w każdym sektorze, od żywności po artykuły budowlane. Nie jest przychylna również dla tych, którzy pobierają świadczenia rodzinne. Realnie może się bowiem okazać, że kwota 500 zł jest tak naprawdę świadczeniem na 400+ lub jeszcze mniej.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności