Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ogromne kary dla milionów osób! To już za kilka miesięcy, pilne ostrzeżenie

6.09
0

Niedawno pisaliśmy o wzroście mandatów, teraz pojawia wzrost kar za niedotrzymanie terminów. Trzeba zachować czujność.Nowe przepisy jasno wskazują, że już w 2022 roku kierowca za brak OC dla samochodu może zapłacić aż 6 tysięcy złotych kary. Jednak to nie wszystko na czym właściciele aut mogą stracić pieniądze.

-?Niestety spodziewamy się utrzymania negatywnej tendencji z 2020 r. Obecnie nie mamy jeszcze danych dotyczących liczby osób, które powinny wnieść opłatę dodatkową za brak OC. Uwzględniając dane cząstkowe, można jednak przewidywać, że na koniec 2021 r. liczba ta będzie przynajmniej tak wysoka jak w roku 2020 - mówi Autokult.pl Damian Ziąber, rzecznik prasowy UFG.

Wiele osób uważa, że okres pandemiczny zniósł opłaty. Nic bardziej mylnego. Już za 14 dni zwłoki kara wyniesie wspomniane 6 tysięcy złotych. Kierowcy musza także pamiętać o tym, że polisa nie zawsze przedłuża się automatycznie. Podobnie jest w przypadku gdy zostało zakupione nowe auto. Polisa nie przechodzi na następnego właściciela.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności