Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Drakońskie prawo dla niezaszczepionych. Minister Niedzielski informuje o decyzji i szczegółach

6.09
0

Teraz pracodawca będzie miał dostęp do danych poufnych swojego pracownika. Rząd dał zielone światłoProjekt stanowiący o możliwości sprawdzania przez pracodawców czy ich pracownik był szczepiony przeciwko COVID-19, był do tej pory poddawany dyskusji i zwątpieniom. Minister Niedzielski jednak rozwiał wszelkie domysły. Na antenie TVN24 powiedział, że już dziś Komitet Stały Rady Ministrów ma zająć się pracami nad nowymi przepisami.

- Mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy dyskutowali na Stałym Komitecie Rady Ministrów o projekcie przepisów, na podstawie których pracodawca będzie miał prawo sprawdzić, czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jeśli przepisy zostaną wprowadzone w życie, pracodawca będzie mógł zweryfikować czy pracownik był szczepiony w ramach zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. Będzie miał także prawo do uzyskania informacji o przebytej chorobie COVID-19.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności