Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Pilne! Sejm podjął decyzję. Drakońskie prawo, protesty w całym kraju

7.09
0

Obywatele i opozycja protestują, parlament robi swoje. Chodzi o stan wyjątkowy.Niedawno we wschodniej Polsce wprowadzono stan wyjątkowy. Oznacza to ograniczenia w przemieszczaniu się, ograniczenia w posiadaniu broni, a nawet de facto blokadę wolności słowa, bowiem na miejscu nie można rejestrować materiałów audiowizualnych.

W poniedziałek sejm podejmował decyzję w tej sprawie. Parlamentarzyści nie uchylili rozporządzenia głowy państwa. Chciało tego 168 posłów, przeciw było 247, natomiast 20 wstrzymało się od zagłosowania.

- Ta prowokacja polityczna dotyczy próby przepchnięcia przez granicę polską w sposób nielegalnych tysięcy, dziesiątek tysięcy, bo już powyżej 10 tys. sprowadzonych zostało do Białorusi nielegalnych migrantów. Którzy zresztą, zgodnie z prawem międzynarodowym, gdyby się chcieli ubiegać o status uchodźcy, powinni to zrobić w pierwszym kraju, który jest sygnatariuszem Konwencji Genewskiej w zakresie praw uchodźczych, czyli na Białorusi - mówił premier Mateusz Morawiecki.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności