Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Zamknięcie szkół! Minister miał do tego nie dopuścić. Napływają kolejne niepokojące informacje

7.09
0

Nauczanie stacjonarne było pierwsza obietnicą jaką złożył Minister Edukacji przed rozpoczęciem roku szkolnego. Długo jej nie dotrzymywał.Wraz ze zbliżającym się końcem wakacji Minister Edukacji informował rodziców, ze nauka w szkołach będzie przebiegała stacjonarnie. Tym czasem rozpoczął się właśnie drugi tydzień września a w dwóch miejscowościach uczniowie przeszli na zdalne nauczanie.

- Chodzi o Szkołę Podstawową nr 54 i Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu - wyjaśnił Wiesław Banaś. W szkole podstawowej na nauczanie zdalne przeszły dwie klasy pierwsze, z kolei w zespole szkół potwierdzono COVID-19 u jednego ucznia z klasy pierwszej. Kwarantanna osób, które miały styczność z zarażonymi potrwa do 10 września. Nauczyciele są zaszczepieni. Po konsultacji z sanepidem zdecydowano, że mogą prowadzić zajęcia. Prowadzą je w maseczce - przekazał Aleksander Dolański, wicedyrektor ZSBD w Poznaniu.

Z kolei w Grudziądzu uczniowie będą przebywać na kwarantannie do 13 września. Są to placówki: szkoła Podstawowa nr 21 (na zdalne nauczanie przeszło 5 klas) oraz Szkołą Podstawowo nr 3 (zdalne nauczeni kontynuują 3 klasy).

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności