Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ludzie w panice. Wojsko na ulicach, pustki w sklepach

8.09
0

Na wschodnich terenach Polski wprowadzono stan wyjątkowy. Wielu mieszkańców zwraca uwagę na problemy, które z tego wynikły.Trwa stan wyjątkowy, ogłoszony przez rząd, na wschodniej granicy Polski z Białorusią. Obejmuje aż 115 miejscowości na Podlasiu i 68 na Lubelszczyźnie. Od relacjonowania sytuacji z migrantami, odsunięto nawet dziennikarzy. Miejsca, gdzie obowiązują specjalne przepisy, oznaczono za pomocą komunikatów.

Wewnątrz mogą dostać się przeważnie osoby posiadające pozwolenia od miejscowych komendantów Straży Granicznej. Na miejsce wysłano też wojsko i dodatkowe siły policji. Mundurowi mają za zadanie strzec naszych granic nie tylko przed obcokrajowcami, ale także przed reporterami.

Według relacji okolicznych mieszkańców, wewnątrz można napotkać na puste ulice, ale także na puste sklepowe półki. Wiele osób obawia się wprowadzonego niedawno sanu wyjątkowego. Szczególnie trudną sytuację maja restauratorzy i hotelarze, ale także właściciele gospodarstw agroturystycznych czy hotelarze, którzy w związku z pandemią COVID-19 musieli ograniczyć swoją działalność. W perspektywie jest wizja utraty dochodów choćby z turystyki.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności