Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Tego nie było przez ostatnie kilkaset lat, sytuacja jest dramatyczna. Już nigdy nie zobaczymy śniegu?

8.09
0

Eksperci prognozują, że przez zmiany klimatu możemy już nigdy zobaczyć śniegu, nawet w wysokich górach.- Narciarze powinni się martwić. W ciągu ostatniego pół wieku zima skróciła się o dwa tygodnie. Niedługo zaczną się takie zimy, że nawet na najwyższych szczytach Karkonoszy śnieg nie będzie leżał. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy - alarmuje radiowroclaw.pl.

Klimatolog Krzysztof Krakowski prognozuje, że w już w najbliższych latach doczekamy się pierwszej zimy bez śniegu na najwyższych szczytach w Karkonoszach, nie mówiąc już o śniegu na niżej położonych terenach.

i>- Później takie zimy będą się zdarzać coraz częściej. W tym roku śnieg stopniał w Śnieżnych Kotłach 19 lipca. Ponad pół wieku temu w Karkonoszach śnieg potrafił przeleżeć w Śnieżnych Kotłach przez cały rok - podaje portal Radia Wrocław.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności