Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Obowiązkowa religia w szkołach. Minister Czarnek zdecydował, idą duże zmiany. Znamy termin

8.09
0

Co ze zmianami w szkołach dotyczącymi spraw religii? Mamy niepokojące informacje w tej sprawie.Jak już pisaliśmy na łamach portalu ExtraFakty.pl, minister edukacji Przemysław Czarnek proponuje wprowadzenie obowiązkowych zajęć z religii lub etyki w polskich szkołach.

Rodzice są zaniepokojeni i pytają, czy aby na pewno religię będzie można zamienić na etykę- Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad różnymi możliwościami. Jedno jest pewne - religia nie będzie obowiązkowa - mówi Czarnek.

- Sukcesywnie chcemy wkraczać z obowiązkowym wyborem między religią a etyką od czwartej klasy szkoły podstawowej, i przekładać ten obowiązek na coraz wyższe klasy. Nie od tego roku, nie od następnego, ale za dwa lata - wskazał minister, który uważa, że "uczniowie nie otrzymują podstwowych informacji na temat systemu wartości, który leży u podstaw funkcjonowania polskiego społeczeństwa".

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności