Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Padł rekord, sytuacja niespotykana od kilkudziesięciu lat. Bardzo niebezpieczny kierunek

8.09
1

Takiego zjawiska nie było od lat. To bardzo przykre i jednocześnie niepokojące doniesienia.Naukowcy z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus, które funkcjonuje od 1950 roku poinformowali, że kończące się lato było najcieplejsze od wielu, wielu lat. Średnia temperatura przekroczyła odnotowane wartości w 2010 i 2018 roku.

Z rekordu nie możemy się jednak cieszyć, bo - jak tłumaczą naukowcy - wynika on z trwającego wciąż zjawiska globalnego ocieplenia. Eksperci wskazują jednogłośnie, że sytuacja w tym temacie jest coraz gorsza i należy się spodziewać jej dalszego pogarszania.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Ela8.09

Jakie ocieplenie sierpień a temperatura była jak w końcu pażdziernika ,gdzie babie lato.

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności