Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Ogromna podwyżka podatków dla milionów Polaków, rząd zdecydował. Idą zmiany

9.09
0

Premier Mateusz Morawiecki podał szczegóły dotyczące planów, które mają dotknąć miliony Polaków.Tak jak spodziewali się Polacy - Polski Ład zrobi całkiem duże zamieszanie w całym kraju. Rozwiązania w ramach propozycji sugeruje obóz rządzący z Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki właśnie podał szczegóły na ten temat. Jak ocenił, dzięki temu zyskać ma osiemnaście milionów obywateli. Planowane jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, a emerytura bez podatku ma wynieść 2,5 tys. zł. Drugi próg podatkowy wyniesie 120 tys. zł.

Składaka zdrowotna dla firm o przychodach do 60 tys. zł wyniesie 60 procent zwykłego wynagrodzenia. Kolejny pułap dotyczy 300 tys. zł, wyniesie 100 procent przeciętnego wynagrodzenia. A ci, co mają przychody wyższe niż 300 tys. zł, zapłacą aż 180 procent wynagrodzenia. To oznacza, że firmy, aby się ratować, mogą podnieść ceny produktów i usług. Nie jest ciężko pomyśleć o tym, gdyż gospodarka to tzw. naczynia połączone i może dojść od piętrzenia się podwyżek.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności