Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Odszedł aktor znany każdemu Polakowi. Ogromna strata!

9.09
0

Przy filmach z jego udziałem bawiły się całe pokolenia.Dziś odszedł aktor znany każdemu Polakowi. Wiesław Gołas zmarł w wieku 90 lat. W swoim życiu odegrał 120 ról filmowych.

W czasie II wojny światowej wstąpił do Szarych Szeregów. Po wojnie był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1955-1985 grał na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. A do 1992 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Grał w wielu realizacjach komediowych. Polacy zapamiętali go między innymi z roli Tomka Czereśniaka, postaci z serialu Czterej pancerni i pies. Grał także w filmie Rękopis znaleziony w Saragossie, w Lalce, Poszukiwany poszukiwana i Brunet wieczorową porą.

W 1978 r. został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. z kolei otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W ubiegłym roku minister kultury i dziedzictwa narodowego nagrodził go za całokształt twórczości.

Według doniesień portalu Interia.pl, aktor rok temu przeszedł poważny zawał a we wrześniu tego roku, udar. 9 października skończyłby 91 lat.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności