Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Naukowcy załamują ręce. To nie COVID-19 jest największym zagrożeniem

13.09
0

Wraz z opublikowaniem nowych badań dotyczących pandemii pojawiają się kolejne złe wieści. Tym razem zagrożenie to nie sam koroanwirus.Od momentu pojawienia się pierwszych zakażeń koronawirusem lista skutków ubocznych zwiększała się o nowe przypadłości. Teraz naukowcy są niemal pewni, że nawet kiedy uda się nam pokonać pandemię COVID-19 jej skutki zdrowotne będą odczuwać następne pokolenia.

Według najnowszych badań SARS-CoV-2 powoduje długotrwałe uszkodzenia w mózgu. Objawem może być przedwczesna demencja.

- Istnieje duże ryzyko dla młodszych ludzi, takich jak 40-latkowie, że przechorowanie COVID-19 może zwiększyć ryzyko wystąpienia demencji w późniejszym wieku. W normalnych warunkach raczej by jej nie rozwinęli. Za 20 lat możemy zobaczyć u pacjentów zupełnie nowe problemy psychiczne. - uważa dr Chan.

Co gorsza narażeni są nie tylko Ci którzy przechodzili ostre zakażenie COVID-19 ale także osoby, u których zachorowanie przebiegło łagodnie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności