Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Wojsko w stanie gotowości. Szef MON podjął decyzję, żołnierze mają tylko chwilę na stawienie się w jednostce

11.09
0

Granica z Białorusią została zamknięta. Teraz Błaszczak ogłasza stan gotowości. Co to oznacza?Mariusz Błaszczak zarządził podniesienie gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Operacja Silne Wsparcie rozpoczęta w piątek jest związana z ogłoszeniem stanu wyjątkowego na granicy Polski z Białorusią.

- W razie potrzeby nawet 23 tys. terytorialsów może w każdej chwili zaangażować się w operację "Silne Wsparcie" i ochronę granicy. Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa - napisał szef resortu obrony na Twitterze.

Oznacza to, że ochotnicy mają w ciągu sześciu godzin stawić w jednostce w chwili od ewentualnego wezwania. Żołnierze będą mieli patrolować miejscowości, które zostały objęte stanem wyjątkowym. Przypomnijmy, że w obszarze stanu wyjątkowego znajdują się 183 miejscowości położone w województwie podlaskim i lubelskim.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności