Dziś jest wtorek, 28 września
Imieniny Luby, Wacława, Salomona

Pociski dalekiego zasięgu zostały wystrzelone. Szykuje się wojna?!

13.09
0

Pociski o zasięgu do 1500 km przeszły pozytywne testy. Czy jest się czego obawiać?Jak donosi agencja KCNA, Korea Północna odnotowuje szybki rozwój prac nad pociskami dalekiego zasięgu. Jednocześnie odnosi sukcesy na tym polu.

- Podczas testów, przeprowadzonych w sobotę i niedzielę po dwóch latach prac badawczych, pociski przeleciały 1500 kilometrów, zanim uderzyły w swoje cele - podała KCNA.

Pociski samosterujące dalekiego zasięgu to broń o ogromnym znaczeniu dla Korei Północnej.

- Posiadanie kolejnych skutecznych środków odstraszania dla bardziej niezawodnego gwarantowania bezpieczeństwa naszego państwa i silnego ograniczenia manewrów wojskowych wrogich sił - napisała KCNA.

Nie najlepiej natomiast układają się negocjacje pomiędzy Kim Dzon Unem a Joe Bidenem. Choć prezydent USA zapowiadał dokładne sprawdzenie polityki Korei Północnej. Zagrożenie płynące z utrzymania reżimu w tym państwie daje coraz częściej o sobie znać. Również francuska agencja AFP dostrzega wzrost potęgi militarnej państwa koreańskiego.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności