Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Uważaj! Spożywamy to codziennie! Szkodliwe substancje w żywności

16.09
0

Polska nie zakazuje stosowania substancji zagrażających naszemu zdrowiu i życiu! Dlaczego?Czasopismo naukowe Nanolmpact opublikowało wyniki badań dotyczące popularnego dodatku do żywności, dwutlenku tytanu. Możemy znaleźć go w składzie produktów również pod nazwą E171.

Naukowcy z uniwersytetu Binghamton ostrzegają przed tą substancją. Jej spożywanie grozi nieodwracalnymi uszkodzeniami jelit. A spożywają go najczęściej dzieci w takich produktach jak lizaki, cukierki, lody, ciastka, paczki czy żywność wysokoprzetworzona.

Według badań, dwutlenek tytanu niszcząc jelita stwarza idealne miejsce do zagnieżdżenia się chorobotwórczych bakterii co z kolei prowadzi to raka. E171 wpływa również na układ rozrodczy i uszkadza ludzkie DNA.

W Polsce nie ma zakazu stosowania tego niebezpiecznego środka w przeciwieństwie do Francji, która zakazała go już w 2020 roku po szeregu badań. Dlatego tak istotne jest czytanie etykiet i unikanie tego co może nam poważnie zaszkodzić.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności