Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Zakazisz kogoś koronawirusem? Trafisz do więzienia nawet na 8 lat! Ziobro ma plan, ujawniamy szczegóły

20.09
0

Ministerstwo ujawnia swoje plany w zakresie nowych przepisów w prawie karnym. Znamy szczegóły.Resort sprawiedliwości planuje podniesienie kar dla osób zakażonych koronawirusem, które zakaziłyby inne osoby. Obecnie kodeks karny zakłada taką odpowiedzialność dla osoby zarażonej wirusem HIV, która naraża bezpośrednio inną osobę na takie zarażenie.

Natomiast osobie dotkniętej chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, która naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą - od trzech miesięcy do lat pięciu więzienia. Z kolei w przypadku zakażenia wielu osób od roku do 10 lat.

Jak donosi portal prawo.pl, nowe propozycje resortu sprawiedliwości zakładają zrównanie ustawowego zagrożenia za czyn polegający na bezpośrednim narażeniu innej osoby na zarażenie wirusem HIV, chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu. Zdaniem serwisu, gdyby przepisy weszły w życie za świadome zarażenie osób COVID-19 mogłaby grozić kara kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności