Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Niebywałe! Drakońskie prawo będzie dotyczyć milionów Polaków. Szokujące plany rządu

20.09
2

Polski Ład szuka pieniędzy na wszystkie możliwe sposoby. Znów planuje dobrać się do kieszeni Polaków.Obecny rząd pod pozorem dbania o nasze zdrowie wprowadził podatek cukrowy, a teraz rozważa kolejny skok na nasze pieniądze i to nie małe, bo mowa tu o 4-5 mld zł. Chce je zdobyć poprzez podniesienie akcyzy na piwo.

Piwo jest popularne w naszym kraju. Według badań, przeciętny Polak rocznie wypija aż 272 piwa co daje aż 136 litrów. Są to ogromne ilości i rząd doskonale zdaje sobie z tego sprawę, Zwłaszcza, że pieniądze są potrzebne na Polski Ład. Głównym beneficjentem tego podatku ma stać się ministerstwo zdrowia, które na co dzień musi walczyć między innymi ze skutkami spożywania alkoholu. Co może dziwić, duża część Polaków nie traktuje piwa jako alkoholu.

W najczarniejszych scenariuszach ceny piw stałyby się kosmiczne, eksperci z branży mówią nawet o 10zł za popularny napój alkoholowy, nie wspominając nawet o piwach rzemieślniczych. Ale jest możliwość kompromisu. Senator Marek Borowski proponuje by opodatkować jedynie najtańsze piwa i te zawierające bardzo wysoką ilość alkoholu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Hihihi20.09

Bardzo dobrze na caly alkohol podwyżka 200%.

Zgłoś
Danuta20.09

Podnosić i to krocie.

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności