Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Pilne ostrzeżenie dla wszystkich rodziców! Nasze dziecko może zostać porwane, służby alarmują

22.09
0

Czy masz w aucie trójkąt ostrzegający o dziecku w aucie z jego imieniem?To poważny błąd, który może kosztować Twoje dziecko wiele cierpienia lub nawet życie.

Według policyjnych statystyk w Polsce ginie między czterysta a pięćset dzieci rocznie, na szczęście większość z nich szybko się odnajduje, nie zmniejsza to jednak zagrożenia ze strony procederu uprowadzania dzieci. Nie jest on duży, ale niezwykle niebezpieczny dla naszych dzieci.

- Dla kilkulatka różnica między znajomym a nieznajomym jest dość abstrakcyjna. Czy znajomym jest ktoś, kto powiedział mamie "dzień dobry"? A pan, który pracuje razem z tatą? Czasem wystarczy, że ktoś zwróci się do malucha po imieniu. Nie ułatwiajmy zbliżenia do naszego dziecka ludziom ze złymi zamiarami - czytamy w serwisie Parenting.pl

Polscy rodzice upodobali sobie naklejki i znaki ostrzegawcze z imieniem dziecka podróżującego w aucie. Były one niezwykle cenne w czasach, kiedy nie używano fotelików. Podczas wypadków informowały o dziecku, które mogło wypaść z samochodu. Teraz jednak są śmiertelnym zagrożeniem. Jest to niebywałe ułatwienie dla osób, które chcą porwać nasze dziecko. Posłużenie się jego imieniem jest wręcz kluczem do pozyskania jego zaufania.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności