Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Niestety, ministerstwo ma dla nas skrajnie złe dane. Minister mówi, co nas czeka

22.09
0

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja z ubiegłego roku się powtórzy. Pandemia nie odpuszcza.Czwarta fala nabiera rozpędu. Według najnowszego raportu z Ministerstwa Zdrowia mamy bardzo duży wzrost dobowej liczby zakażeń. Tylko wczoraj odnotowano prawie 900 przypadków w skali naszego kraju. Tydzień wcześniej było to niecałe 770 osób.

Województwami z największą liczbą zakażeń są Lubelskie i mazowieckie mające odpowiednio 152 i 146 przypadków, z kolei w województwach opolskim, lubelskim i świętokrzyskim jest względnie spokojnie, tam liczba zakażeń nie przekracza 15.

Ministerstwo podało także dane odnośnie do osób zmarłych. Osób bez chorób współistniejących zmarło 6 a z innymi chorobami 14 osób. W szpitalach przebywa obecnie 1179 chorych na COVID-19 z czego 124 osoby są pod respiratorami. Na kwarantannie jest 85 170 osób.

Minister zdrowie przewiduje ciągły wzrost zakażeń i około 1000 nowych przypadków na dobę na koniec września, jednak zaznaczył, że wzrost nie jest dynamiczny.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności