Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Ostateczny termin dla każdego Polaka! Uwaga, możemy zapłacić solidną karę, lepiej to zrobić!

23.09
0

Na wypełnienie obowiązku społecznego pozostało już tylko kilka dni. Kary przewidziane za jego niespełnienie są bardzo dotkliwe.Już w najbliższą sobotę odbędzie się nocna edycja spisu powszechnego organizowana przez Główny Urząd Statystyczny. Jest to ostatnia szansa, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis ten odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowy. Udział w nim musi wziąć każdy kto na stałe lub czasowo mieszka w Polsce.

- Nocne spisywanie dla zapracowanych. W sobotę, 25 września, odwiedź jeden z wybranych punktów spisowych lub zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99. Czekamy na Ciebie aż do północy - poinformował GUS na swojej stronie internetowej.

Kara za niewypełnienie obowiązku jaka została przewidziana to równowartość 5 tysięcy złotych. Z kolei za podanie nieprawdziwych danych grozić może pozbawienie wolności do lat dwóch. Kampania reklamowa trwa już od 1 kwietnia 2021 roku, wciąż jednak są osoby, które udziału w spisie nie wzięły.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności