Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Wiadomo już, co nas czeka zimą. To dotyczy wszystkich Polaków, eksperci nie mają wątpliwości

30.09
0

Czy w tym roku zima będzie przypominała jesienną pluchę? A może wreszcie doczekamy się prawdziwej, mroźnej pogody?Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozy przewidujące zbliżającą się zimę. Należy jednak do przewidywań tych podchodzić z dystansem, gdyż pogoda potrafi wyrwać się statystyce.

- Oczywiście, w tej chwili nie możemy powiedzieć, jaka będzie pogoda np. 12 grudnia 2021 roku, jednak na podstawie średnich temperatur dnia i opadów z ostatnich trzech dekad można prognozować, czy w grudniu średnia temperatura dnia, obejmująca pomiary zarówno najniższych, jak i najwyższych wartości w ciągu doby, będzie podobna, czy też wyższa albo niższa od średniej wieloletniej - podkreślił w rozmowie z PAP dr Adam Jaczewski z IMGW.

Według eksperymentalnych prognoz listopad upłynie pod znakiem większych opadów niż zazwyczaj. Z kolei w grudniu możemy spodziewać się opadów śniegu a także deszczu ze śniegiem, które mogą występować częściej niż w latach ubiegłych. Jednak prawdziwej zimy oczekiwać należy dopiero w styczniu. Według synoptyków zarówno temperatura jaki opady śniegu mogą wyjść poza wieloletnią normę.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności