Dziś jest sobota, 23 października
Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Fatalne wieści, pilny komunikat ministra. Będzie powtórka z ubiegłego roku?!

30.09
0

Teraz podchodzimy do tego z większym dystansem ale wzrost liczby zachorowań zaczyna niepokoić Polaków.Czwarta fala pandemii nabiera rozpędu. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zachorowania zaczęły wzrastać. Dziś, 30 września minister zdrowia mówi o ponad tysiącu zakażonych osób a dokładnie jest to 1028 osób.

- Czwarta fala stała się faktem. Wczoraj przekroczyliśmy 1 tys. przypadków, o czym mówiliśmy już od tygodnia, że to nastąpi i rzeczywiście nastąpiło. Dziś mamy 1 tys. 208 nowych przypadków - przekazał w Polskim Radio 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zaczęto również odnotowywać ofiary śmiertelne. W kwestii szczepień potwierdzają się słowa ekspertów, że najwięcej zachorowań będzie tam gdzie poziom wyszczepienia jest najniższy. I to stało się faktem.

- Tu przoduje województwo lubelskie, na te chwilę mamy tam zajęte 50 proc. wszystkich łóżek, które na dzień dzisiejszy przeznaczyliśmy dla tych pacjentów. Na drugim miejscu jest województwo podkarpackie - 41 proc., (na trzecim - red.) woj. podlaskie - 32 proc. - podał minister.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności