Dziś jest poniedziałek, 29 listopada
Imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Alarm! Wirus RSV w Polsce, dużo dzieci z objawami. Zamknięto oddział, lekarze podnoszą alert

18.10
0

Lekarze podnoszą alarm w związku z rozwojem epidemii wirusa RSV u dzieci.Infekcja wirusem RSV objawia się m.in. katarem, bólem gardła, dusznościami i gorączką. Niestety, potwierdzają się bardzo niepokojące informacje na temat rozwoju epidemii RSV wśród dzieci w Polsce. Jedna z placówek w województwie podkaprackim wstrzymała nawet przyjęcia dzieci do szpitala.

- To wirus, który występuje w okresie jesienno-zimowym, w listopadzie, grudniu. W tym roku pierwsze przypadki mieliśmy już pod koniec wakacji - powiedział w rozmowie z "GW" prof. Bartosz Korczowski z Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności