Dziś jest poniedziałek, 29 listopada
Imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Doradca premiera podaje datę końca pandemii, ludzie nie będą zadowoleni. Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich Polaków?

18.10
0

Doradca premiera prof. Andrzej Horban podaje możliwą datę końca epidemii koronawirusa w Polsce.Doradca premiera Mateusza Morawieckiego do spraw epidemii koronawirusa w Polsce prof. Andrzej Horban udzielił wywiadu portalowi interia.pl, w którym mówi o możliwym końcu pandemii.

- Duże fale epidemii, które są groźne, powinny się skończyć wiosną przyszłego roku. Późną wiosną będzie już z górki. Wirus z nami pozostanie, ale nie będzie już dewastował naszego życia - mówi Interii prof. Andrzej Horban, dodając, że w przyszłym roku osiągniemy odporność populacyjną.

Doradca premiera ds. COVID-19 przekonuje też, że szczepienia trzecią dawką "są szansą na pozbycie się kłopotów z koronawirusem".

Profesor ostrzega jednocześnie przed piątą falą epidemii koronawirusa, która może nadejść wiosną. - Ona może być równie niesympatyczna jak ta jesienna, przynajmniej na terenach, gdzie zaszczepiło się mało osób. Późną wiosną będzie już z górki. Zgromadzone dane wskazują, że wirus pozostanie z nami, ale nie będzie już dewastował naszego życia - tłumaczy prof. Horban.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności