Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Dożywocie za aborcję?! Drakońskie prawo dla Polek, projekt jest już w polskim Sejmie!

8.11.2021
0

Projekt zaostrzający prawo aborcyjne jest już w polskim sejmie. Co na to politycy? Szykuje się kolejne zaognienie i tak już rozgrzanego do czerwoności sporu.Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości został zapytany o projekt Fundacji Pro-Prawo do Życia, który pod koniec października trafił do Sejmu. Gdyby prawo weszło w życie, za umyślne przerwanie ciąży groziłaby nawet kara dożywocia.

- W sprawach dotyczących sumienia u nas nie ma dyscypliny, ale nie sądzę, żeby większość posłów PiS głosowało w Sejmie za tymi zmianami - powiedział M. Suski.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach polską opinię publiczną rozgrzewa śmierć 30-letniej kobiety w szpitalu w Pszczynie, która nastąpiła w związku z tzw. "efektem mrożącym" ostatniego orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego dotyczącego prawa kobiet do przerywania ciąży.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności