Dziś jest niedziela, 4 grudnia
Imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Nadchodzi ewakuacja władzy za granicę?! Dziennikarz ujawnia, czy będzie jak w 1939 roku?

13.11.2021
2

Czy władze szykują się do ewakuacji w związku z wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy i możliwą eskalacją konfliktu?Dziennikarz śledczy Leszek Szymowski poinformował, że wojsko ćwiczyło jak wywieźć z kraju prezydenta i premiera. - Od znajomego pracownika warszawskiego lotniska Okęcie dowiedziałem się, że w środę odbyły się nietypowe ćwiczenia. Żołnierze trenowali ewakuację VIP-ów. Inaczej mówiąc: ćwiczyli procedury na wypadek sytuacji, gdyby trzeba było ewakuować z kraju najważniejsze osoby takie jak prezydent czy premier - napisał L. Szymkowski.

- Ćwiczenia wykazały, że jednostka wojskowa jest gotowa do przeprowadzenia tej ewakuacji. Wszystko odbyło się jednak w tajemnicy przed opinią publiczną. Jaki z tego wniosek? Taki, że rząd rozważa już taki scenariusz, że trzeba będzie rzucić wszystko i uciekać z Polski tak samo jak zdrajcy w 1939 - uważa dziennikarz.

Czy te rewelacje są zgodne z prawdą? Informacja pochodząca od Leszka Szymowskiego jest jedyną, którą znaleźliśmy. Z jednej strony ćwiczenie ewakuacji najważniejszych osób w państwie w obliczu jakiegokolwiek - mniejszego lub większego zagrożenia - nie powinna budzić zdziwienia. Z drugiej zaś, Polacy mają niekoniecznie miłe skojarzenia z ewakuacją tzw. "VIP-ów" z kraju.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Wamb13.11.2021

Jeżeli doszłoby do najgorszego Scenariusza kiedy kolwiek i najwyższa Władza opuści Kraj , to nie powinni już wracać bo nie są godni żeby ich Polakami nazywac. Nie chciałbym żaby Rok 1939 się powtórzył.

Zgłoś
123...13.11.2021

A brylant.

Zgłoś

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności