Dziś jest piątek, 12 sierpnia
Imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Tego jeszcze nie było, wkrótce czeka to wszystkich Polaków! Do tego doprowadził Morawiecki i spółka!

24.11.2021
1

Słowa byłego ministra finansów to czarny scenariusz dla Polski, który już niedługo może się stać niezwykle realny.Były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego a także były minister finansów, dr Stanisław Kluza, mówi wprost, że działania rządu doprowadziły do wysokiej inflacji. Według niego ta może jeszcze wzrosnąć i to nawet do liczby dwucyfrowej.

- Gdyby nie epidemia COVID-19, to z dużym prawdopodobieństwem już w połowie 2020 r. mielibyśmy inflację sporo powyżej celu. Gorsza koniunktura w czasie epidemii opóźniła ten proces o ponad rok - uważa Kluza

Kluza podkreśla, że jeśli nie zaczną się podwyżki lub ich przyznawanie będzie bardzo powolne, to inflacja znacznie podrośnie. Polacy nie doświadczyli takiego wzrostu cen od 1997 roku.

- W krótkim okresie Polsce realnie grozi inflacja dwucyfrowa, na którą częściowym panaceum powinno być wzmocnienie policy-mix, tj. koordynacji współpracy rządu i NBP przez pryzmat celów wspólnych. Niestety, z perspektywy NBP sytuacja jest nieco cięższa, ponieważ w trudnych czasach przyjdzie odbudowywać zaufanie do banku centralnego co do poprawności prognoz i jego zapowiedzi - przykładem mogą być tu projekcje inflacyjne, jak również zamierzenia wyrażane przez władze NBP - stwierdza dr Kluza.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

@piszon25.11.2021

cóż może powiedzieć " były " minister finansów :)

Zgłoś

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności