Dziś jest sobota, 29 stycznia
Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego

Prezydent podpisał ustawę, nowe prawo wejdzie w życie. Apel tysięcy osób

24.11.2021
0

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o której przyjęcie wnioskowały tysiące osób z Wielkopolski.Prezydent podpisał wczoraj ustawę o ustanowieniu 27 grudnia nowym świętem państwowym - Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Wejście w życie nowego aktu prawnego jest reakcją na liczne głosy przedstawicieli Wielkopolski.

- W hołdzie bohaterom - uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej - głosi preambuła ustawy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności