Dziś jest sobota, 29 stycznia
Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego

Szokujące informacje! Cudzoziemcy zarobią w Polsce więcej niż Polacy, prezydent to podpisze?!

25.11.2021
0

Rząd nie chce by Polacy zarabiali godnie. Prezydent ma ustawę gotową do podpisuKontrowersyjna ustawa, która już została przegłosowana, trafiła do Senatu i prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o ustawę o zatrudnianiu cudzoziemców.

Według jej brzmienia już w przyszłym roku każdy cudzoziemiec, który będzie starał się o kartę pobytu w Polsce a co za tym idzie również pracę, będzie miał gwarantowany próg dochodu. Oznacza to, że nie zarobi mniej niż 3010 zł miesięcznie bez względu na to na jaką umowę zostanie zatrudniony - umowę o pracę czy zlecenie. Kontrowersyjny jest fakt, że jest to stawka która dotyczy nie tylko całego etatu ale i pracy na pół etatu.

- Zleceniodawca zatrudniający zleceniobiorcę cudzoziemca powinien mu wypłacać swoisty gwarantowany ryczałt odpowiadający minimalnemu wynagrodzeniu za pracę przewidzianemu w stosunku do pracowników - tłumaczy Monika Kolasińska, radca prawny w Dziale Prawa Pracy Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Przyrównując ten zapis w ustawie do zarobków Polaków, wynika, że Polak zarobi na pół etatu 1505 zł a cudzoziemiec dwa razy tyle.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności