Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Polacy guzik dostaną! Wyciekła prawda o pomyśle Morawieckiego, ludzie będą wściekli

17.01.2022
0

Nie takiej pomocy się spodziewano. Rząd mydli oczy swoim wyborcomPomysły rządu mające wspierać Polaków w związku z rosnącą inflacją i problemami wywołanymi przez pandemię zdają się być mrzonkami. Obniżenie VAT na żywność miało pomóc zaoszczędzić każdemu obywatelowi pewnej sumy pieniędzy.

Na jaw jednak wychodzą ciemne strony pomysłu obniżenia VAT. Ceny bowiem najszybciej zostaną obniżone właśnie w dyskontach i to tam ruszą Polacy na zakupy. Mniejsze sklepy mogą na tym bardzo dużo stracić.

Dodatkowym problemem jest również fakt, że zostaną obniżone produkty wyłącznie z 5% VAT-em. - Nie do końca jednak precyzyjne, ponieważ zerowa stawka obejmie tylko produkty opodatkowane obecnie na 5 proc. Tych z 23-proc. VAT - już nie. W efekcie statystyczny konsument zyska może kilkanaście złotych miesięcznie. Przy tak szybko zmieniających się cenach i drożejącej w dwucyfrowym tempie żywności te 5 proc. będzie mało zauważalne, do tego wielu producentów czy handlowców wykorzysta okazję, by kosztem obniżki nieco poprawić własne marże - czytamy w "Rzeczpospolitej".

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności