Dziś jest poniedziałek, 16 maja
Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Rząd potajemnie szykuje ogromny skok na kasę milionów Polaków! Ludzie są wściekli

20.01
0

Wydawać by się mogło, że w chwili gdy wszystko drożeje, wypłaty Polaków powinny być wyższe. Rząd jednak planuje jeszcze z tych wypłat zabrać.Pazerny i mocno zadłużony rząd znowu chce sięgnąć po nasze pieniądze. Według doniesień wkrótce około miliona zleceniobiorców może stracić swoje pieniądze. Minister rodziny Marlena Maląg planuje w pełni oskładkować przychody z kilku umów. Minister rozesłała do konsultacji społecznych "Krajowy Plan Działań na rzecz zatrudnienia" na 2022 rok. I to właśnie w tym dokumencie pojawiła się zapowiedź zmian.

Celem pełnego oskładkowania miałoby rzekomo poprawić ochronę ubezpieczeniową osób dla których takie umowy są głównym źródłem utrzymania lub osoby te dorabiają w ten sposób po godzinach do etatu. Szacuje się, że może to być nawet milion Polaków.

I nie jest to pierwsza próba wprowadzenia tej reformy przez rząd, gdyż była planowana już w 2018 roku, jednak została odłożona ze względu na obniżkę wynagrodzeń zleceniobiorców. Obecnie od kolejnej umowy ponad minimalne wynagrodzenie nie trzeba płacić składek do ZUS.

Jak udało się wyliczyć po wprowadzeniu zmian osoba dorabiająca na zleceniu np. 3 tys. zł brutto, "na rękę" dostanie 2266 zł, czyli o prawie 300 zł mniej niż obecnie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności