Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Dramatyczne doniesienia! Złe informacje dla Polski, ekspert wyjaśnia, co nas czeka. Sytuacja jest przerażająca

20.01.2022
1

Niestety, w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę, Polskę czeka prawdziwa katastrofa. Musimy bowiem liczyć się wtedy ze zmasowanymi ruchami migracyjnymi ze wschodu...Sytuacja wokół Ukrainy staje się coraz bardziej napięta ze względu na kolejne groźby i agresywne działania Federacji Rosyjskiej. W obawie przed inwazją zbroją się kolejne państwa NATO i nie tylko, bowiem swoje siły wzmacniają też Finlandia oraz Szwecja.

"Polska już powinna się szykować"

Zdaniem ekspertów, Polska już powinna się szykować do udzielenia pomocy setkom tysięcy, a być może i milionom uchodźców z Ukrainy w przypadku gdyby Rosja zdecydowała się na atak.

- Wówczas (w przypadku inwazji - przyp. red.) konieczne będzie wprowadzenie stanu wyjątkowego - mówi "Wirtualnej Polsce" prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, który dodaje, że scenariusze w tej sprawie "powinny już leżeć w szufladzie".

Atak Rosji na Ukrainę już pewny?

Tymczasem o powadze sytuacji świadczy choćby wczorajsze oświadczenie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. - Myślę, że Rosja wkroczy na Ukrainę - ocenił prezydent największego na świecie mocarstwa.

- Jeżeli Rosjanie będą chcieli zająć Kijów, wówczas ludzie - w obawie o swoje zdrowie i życie czy po prostu w obawie o prześladowanie - będą szukali bezpiecznego miejsca poza Ukrainą. Przy tym scenariuszu możemy spodziewać się nawet setek tysięcy ukraińskich uchodźców w Polsce - ostrzega Maciej Duszczyk.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

wyga22.01.2022

Mamy ołtarze mobilne w ilości wystarczającej by dać odpór wszystkim zagrożeniom.

Zgłoś

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności